Nasza misja

Zrzeszanie pszczelarzy z terenu powiatu grodziskiego
i wszechstronna pomoc w upowszechnianiu i wdrażaniu nowoczesnych metod hodowli i gospodarki pasiecznej, wzbogacanie pożytków pszczelich, podejmowanie działań zapobiegających zatruciu pszczół oraz  pomoc w zwalczaniu  chorób pszczół, Promocja produktów pszczelich i wiedzy na temat znaczenia pszczół i pszczelarstwa.

Odwiedź nas

Skontaktuj się z nami

mail: kologrodziskwlkp@gmail.com

tel. +48 727 943 217 

 

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

01 czerwca 2024

 

Prośba skierowana do pszczelarzy za pośrednictwem PZW i WZP
 
w ramach projektu Better-B i konsorcjum międzynarodowego poszukujemy genów, które pozwalają pszczołom zaadaptować się do zmian klimatycznych. Próbkowanie obejmuje całą Europę, a ja jestem odpowiedzialny za zbiór i dostarczenie próbek z Polski. Dlatego będę ogromnie zobowiązany za rozesłanie poniższego maila do organizacji zrzeszonych w PZP.
Pozdrawiam,
Michał Kolasa
 
Treść wiadomości:
 
Szanowni Państwo,
jestem naukowcem pracującym na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz w Instytucie Zootechniki PIB. W ramach międzynarodowego projektu poszukujemy genów pszczół miodnych pozwalających im zaadaptować się do zmian klimatycznych.
W związku z tym poszukujemy rodzin pszczelich w których matki nie były wymieniane od możliwie jak najdłuższego czasu. To co nas interesuje, to próbki 30-40 robotnic z dwóch uli na pasiekę, gdzie matki są ze sobą niespokrewnione.
 
Jeśli byliby Państwo zainteresowani dostarczeniem takich próbek, to proszę o kontakt. Wyślę wtedy zarówno szczegółowe instrukcje, jak również pojemniki z etanolem na próbki.
 
Można się ze mną kontaktować mailowo:

 

 

 
Lub telefonicznie: 664-404-716
 
Dziękuję i pozdrawiam,
Michał Kolasa

 

 

Dr Michał Kolasa

 

 

Symbiosis Evolution Research Group

 

 

Institute of Environmental Sciences

 

 

Faculty of Biology

 

 

Jagiellonian University

 

 

Gronostajowa 7

 

 

30-387 Krakow, Poland
 
 

 

 

 

Nowy lek na Warozę

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie zarejestrował NOWY produkt leczniczy weterynaryjny do leczenia warrozy wywołanej przez Varroa destructor u pszczoły miodnej (Apis mellifera).
Nazwa produktu leczniczego weterynaryjnego: VARROXAL 0,71g/g proszek do stosowania w ulu. Substancja czynna: 0,71g kwas szczawiowy (1g kwasu szczawiowego dwuwodnego).

Lekarze weterynarii, którzy obsługują organizacje pszczelarskie są poinformowani o rejestracji i nadaniu numeru weterynaryjnego dla VAROXAL.

 

 

 

 

Ogłoszenie- sprzedaż uli

 

Nasz kolega z Koła pan Zenon Rychlik posiada na sprzedaż ule drewniane na wysokiej dennicy oraz ule

z rodzinami. Osoby zainteresowane proszę o kontakt z panem Zenonem pod nr tel. 601 797 464.

Adres Granowo ul. Nowa 5/7

 

 

Koło w Wągrowcu zaprasza na szkolenie w dniu 24.02.2024